חקירות הן תמיד עניין לא נעים שאף אחד לא רוצה להיקלע אליהן, קל וחומר כאשר מדובר על חיילים ועל חקירות מצ"ח. במקרים רבים ומגוונים מאוד מתרחשות פעולות חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת, כאשר עבור חיילים בשירות הסדיר או בקבע, מדובר על פוזיציה מאוד לא פשוטה להימצא בה. אלו מצבים בהם ייעוץ וליווי בחקירות מצ"ח הוא שירות הכרחי ומרגיע.

המערכת הצבאית מתנהלת אחרת ממערכות אחרות בישראל, הן מבחינת החוק עצמו (חוק השיפוט צבאי) והן מבחינת ההתנהלות הכוללת. אי לכך כאשר אתם או מישהו מבני משפחתכם נמצא תחת חקירת מצ"ח או כחלק מחקירת מצ"ח, יש צורך מהותי ואמיתי בשירות ייעודי ומתמחה של ייעוץ וליווי בחקירות מצ"ח – ע"י עורכי דין המתמחים בלעדית במשפט הצבאי ובהתנהלות מול המערכות החוקרות והשיפוטיות של הצבא

הזכות לייעוץ עורך דין גם במסגרת חקירות מצ"ח

חשוב מאוד לדעת ולהבין כי לכל חייל המזומן לחקירת מצ"ח, לחקירת קצין בודק (קבו"ד) ולחקירת ועדת חקירה (וח"ק), עומדת הזכות הבסיסית לקבל ייעוץ וליווי מעורך דין צבאי או פרטי המשמש כסנגור – גם לפני שהוחלט על הגשת (או אי-הגשת) כתב האישום. חייל שנקלע למציאות כזו רשאי ליידע מידית את עורך הדין שלו על הזימון לחקירה ועל המועד והמיקום שלה ועורך הדין רשאי ללוות התהליך ולעזור לחייל בכל אשר יידרש משפטית.

חשיבות מכרעת לייעוץ וליווי בחקירת מצ"ח

ברוב המקרים, חיילים הנמצאים במסגרת חקירת מצ"ח יהיו צעירים, חסרי ניסיון בדברים כגון אלו וגם מפוחדים מהמציאות המורכבת הזו כחלק משירותם הצבאי. כך שלצד המורכבות והייחודיות המשפטית של המסגרת הצבאית, קריטי לקבל ייעוץ וליווי משפטי נכון כבר מראשית הדרך. יכולה להיות לכך השפעה מכרעת על החקירה ועל תוצאותיה המשפטיות.

כמו כן, ב'שדה המוקשים' של החקירה בו מהלך הנחקר יש לאיש מקצוע בתחום המשפט הפלילי, או כשמדובר בחיילים – המשפט הצבאי – יתרון אדיר יותר בהכוונה, במיקוד, במתן עצות מקצועיות כיצד לצלוח את החקירה בצורה מיטבית.
לאורך השנים ליווינו נחקרים רבים מאוד אשר נחקרו כחשודים בעבירות מין, סמים, אלימות, אירועים מבצעיים, תאונות נשק ועוד.
אין תחליף לניסיון של מי ששירתו לאורך שנים בתביעה הצבאית ובסנגוריה הצבאית, מופיעים מעל עשרים שנה בבתי דין צבאיים, ומכירים היטב כיצד פועלת המערכת. הניסיון שנרכש לאורך השנים כעורכי דין פליליים מסייע לנו כמובן במהלך הליווי והייצוג בחקירות מצ"ח, בחקירות מח"ש, ובחקירות משטרת ישראל

Accessibility