הליכי הדחה, השעיה והעברה מתפקיד

במקרים של הדחה, השעיה או העברה מתפקיד, יכול החייל, ולא משנה מהי דרגתו, להיעזר בשירותיו של עורך דין דיני צבא ובטחון. הליכים אלה, המעוגנים בהוראות הפיקוד העליון ובפקודות מטכ"ל, יכולים להשפיע באופן משמעותי על המשך שירותו בצבא, בין אם כחוגר, כקצין, כחייל מילואים או בקבע ולפיכך מצדיקים, במקרים רבים, פנייה לגורם מקצועי, שיסייע לו בכך.

מה הליכים אלה?

הליכי הדחה, השעיה והעברה מתפקיד, יכולים כאמור להשפיע על עתידו של החייל בצה"ל ובעיקר על הקריירה הצבאית שלו. הליך של הדחה עלול להסתיים בהעברתו של החייל מתפקידו בשל מעשה כלשהו המיוחס לו. הליך של השעיה יכול להיות לאלתר, לתקופה של עד 14 יום, או זמני עד לסיום בירור ההליכים או החקירה (לתקופה של עד 60 יום, אותה ניתן לחדש). הליך של העברה מתפקיד מתבצע במקרים בהם נמצא כי החייל איננו מתאים לבצע את תפקידו, בין אם מסיבות אישיות ובין אם מסיבות מקצועיות. הליכי הדחה, השעיה והעברה מתפקיד נקבעים על ידי מפקדו של החייל בגין מעשה מסוים שביצע: מעשה הפוגע בטוהר המידות של הצבא או בערכיו, מעשה הנחשב לעבירה על פי חוק, מעשה המערער את משמעת היחידה או מעשה שחורג מאמות המידה הנדרשות מהחייל בהתאם למעמדו ולדרגתו בצבא.

מה עושים במקרים כאלה?

במקרים של הליכי הדחה, השעיה והעברה מתפקיד, יכול החייל להיעזר בשירותיו של עורך דין, לצורך הבאת טענותיו בפני הגורם המוסמך בצבא ובמקרים מסוימים – אף לעתור כנגד ההחלטה לבית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים. עורך דין, הבקיא בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לתחום, מציג בפני בית המשפט וכל הגופים הרלוונטיים טענות המחזקות את בקשתו של החייל לבטל קביעה זו ועושה כל שביכולתו כדי לספק לחייל את המענה הטוב ביותר עבורו. הודחתם מתפקידכם? הושעתם ממנו לאלתר או שמא הועברתם לתפקיד אחר? אם אתם רוצים לשנות קביעה זו, תוכלו להיעזר בשירותיו של משרד עורכי הדין רכבי, הראל ושות', המתמחים בדיני צבא ובטחון ומייצג חיילים במקרים שונים, לרבות במקרים של הליכי הדחה, השעיה והעברה מתפקיד. מעוניינים בפרטים נוספים על שירותי המשרד? אתם מוזמנים לפנות לטלפון 03-6938409.

כלי נגישות