מתי פונים לעורך דין צבאי פלילי?

חייל או אדם שמשרת קבע בצבא עשוי למצוא את עצמו בסיטואציה בה הוא מתמודד מול האשמה בתחום הפלילי והוא עתיד לעמוד לדין על המעשה שעשה. העובדה שהוא יועמד לדין בבית המשפט הצבאי מצריכה התייחסות מיוחדת, וזה מצב שונה מכל אזרח שמואשם בעבירה פלילית. כיוון שיש שוני בין משפט מול בית משפט אזרחי על אותו מעשה בבית משפט צבאי. זו הסיבה לכך שעליו לפנות אל עורך דין מקצועי שיש לו ידע רב והתמחות בעריכת דין צבאי פלילי. עורך דין זה יוכל לייצג את החייל הנאשם בנאמנות ולסייע לו לסיים את התהליך על הצד הטוב ביותר.

האשמה פלילית

בכל מדינה יש כללים המגדירים מהי עבירה פלילית. אם כי עבירות חמורות כמו רצח, גניבה, עבירות תנועה ועוד הן עבירות פליליות בכל מדינה, והנאשם בעבירות שכאלו יועמד לדין וישלם את המחיר על המעשים שעשה למרות היותם אסורים על פי חוקי המשפט הפלילי. במידה ומדובר על חייל או משרת קבע הוא יועמד לדין מול בית המשפט הצבאי. מה שאומר שמדובר במצב שונה מהאשמה מול בית משפט אזרחי. היות שכך חשוב מאוד יהיה כי הנאשם יפנה אל עורך דין צבאי פלילי שייצג אותו ויעזור לו להקטין את עוצמת העונש שיוטל עליו.

פנייה אל עורך דין צבאי

עבירה פלילית עלולה להביא לכך שהנאשם יתמודד עם עונש חמור ומשמעותי מאוד. וכאשר מדובר על עבירה שנעשתה במהלך השירות הצבאי יש לעבירה משמעות נוספת, כיוון שמערכת החוקים של המשפט הצבאי יש כללים אחרים ודקויות אחרות. אך לנאשם יש דרך לעזור לעצמו להפחית את חומרת העונש ולהקל במידת האפשר מחומרת המעשה שעשה. בשלב זה יהיה על הנאשם למצוא עורך דין צבאי פלילי שיוכל לייצג אותו בנאמנות במטרה להקל מעליו את העונש. עורך דין צבאי הוא עו"ד שמכיר היטב את כללי בית המשפט הצבאי ואת החוקים המייחדים את מערכת משפט זו. הידע הזה יאפשר לו לנהל את התהליך בצורה נכונה ומתאימה במטרה להקל על חומרת העונש ולהועיל למיוצג ככל האפשר.

ההצלחה שלו היא ההצלחה שלכם

בחרו עורך דין שיש לו אפשרות להציג בפניכם מקרים בהם ייצג נאשמים והצליח להוביל אותם לחוף מבטחים בעונש מינימלי. הצלחה כזו מספרת לכם על יכולות מתקדמות ועל הסיכויים שיש לעורך דין מסוים זה להועיל גם לכם ולאפשר לכם לצאת מהסיפור בנזק קטן ככל האפשר.

עורך דין פלילי ותחום הפעילות שלו

אכן, לעורך דין פלילי יש תחום התמחות ספציפי מאוד, והוא מספק ייצוג לחיילים ולמשרתי קבע שמואשמים בעבירה פלילית מול בית המשפט הצבאי. עורך דין פלילי צבאי יכיר לעומק את מערכת החוקים של המשפט הצבאי וכן את כל מה שקשור לעבירות פליליות. ויעשה כל מאמץ להקל על הנאשם את העונש.

כלי נגישות