משרד הביטחון הינו גוף ענק ומורכב, כאשר בשל תפקידו ומעמדו הוא נדרש להיבטים רבים של נפגעים ונכים מקרב כוחות הביטחון. אמנם יש מקרים ברורים של נכות ושל קבלת סיוע מהמדינה וממשרד הביטחון, אך מעצם היותה מערכת גדולה ומסועפת אזי יש לא מעט מקרים הנופלים בין הכיסאות ואשר דורשים תהליך משפטי ופרוצדוראלי מורכב יותר. במקרים אלו, ייצוג משפטי מקצועי של עו"ד המתמחה פרטנית בתחום זה יכול בהחלט לסייע מהותית להצלחת התהליך והתביעה. נסקור באופן תמציתי את הנושא של תביעת נכות משרד הביטחון.

סוגים ומקרים של תביעות נכות מול משרד הביטחון

  • תביעה מול אגף השיקום של משרד הביטחון להכרת זכות נכה עקב מחלה, תאונה או נזק שנגרמו במהלך ועקב השירות.
  • ייצוג משפטי בוועדות רפואיות של משרד הביטחון ובוועדות הערר.
  • תביעה בגין החמרה במצב נכות קיים או תביעת נכות מוסבת.
  • ניהול ההיבט המשפטי של הכרה באדם כנכה צה"ל – בכל ערכאה משפטית, עד בית המשפט העליון.
  • ניהול משפטי של עתירות כנגד אגף השיקום, הרופא הראשי וכיוצא באלו עקב החלטות שגויות בדבר זכויות רפואיות, שיקום והטבות הנגזרות מהוראות משרד הביטחון ומדיני הנכים.

החשיבות של ליווי וייעוץ משפטי בתביעות מול משרד הביטחון

תביעות נכות עלולות להיות מורכבות מאוד טכנית, רגשית ונפשית. משרד הביטחון מחזיק מערכת שלמה המיועדת לעזור לנכי צה"ל ומוקצים לכך סכומים משמעותיים מאוד. אך ככל מערכת ממשלתית גדולה ומורכבת, התמונה אינה ורודה (בכל מקרה מדובר על מקרים אישיים לא פשוטים) ופעמים רבות ההתנהלות בהקשר לעצם ההכרה בנכות, אחוזי נכות והזכאות להטבות שונות מרגישה כמו עוד קרב שעל האדם לעבור – הפעם מול המערכת הביטחונית ששלחה אותו למערכה מלכתחילה. לכן יש חשיבות רבה לליווי וייעוץ משפטי מתמחה וייעודי עבור תביעת נכות משרד הביטחון.

עבודה יחד ולצד עורך דין המתמחה בתחום המשפט הצבאי ובהתנהלות המשפטית בתביעות נכות מול משרד הביטחון בהחלט תשפר באופן מהותי את סיכויי ההצלחה ואת היכולת של התובע להעביר את המסר הנכון, להציג את העובדות הנכונות, לעמוד מול טענות ואילוצי המערכת ולהשיג את התוצאות האופטימאליות מבחינת התובע הרוצה לקבל את הזכויות החוקיות המגיעות לו. אפילו אם המקרה הרפואי או האישי נראה פשוט וברור מאליו, המציאות עשויה להיות מורכבת יותר מבחינת קבלת זכאות לנכות משרד הביטחון ולכן בכל מקרה רצוי ומומלץ להיעזר בגורם משפטי מקצועי שזהו תחום התמחותו.

תהליך הגשת התביעה הוא מורכב ומחייב דיוק, עו"ד לתביעות נכות משרד הביטחון ינהל עבורכם ואיתכם את התהליך ויסייע לכל אורך הדרך. לפרטים נוספים פנו עוד היום לעו"ד צבאי רכבי והראל.