ביקור בכלא צבאי

ביקור בכלא צבאי

חיילים הנשלחים לכלא צבאי, זכאים לביקורים בכלא. מי יכול לבקר חייל בכלא צבאי? כמה זמן נמשך ביקור בכלא צבאי? מה התדירות בה תוכלו לבקר את החייל הכלוא בכלא הצבאי? כמה מבקרים יוכלו להגיע בו זמנית לכלא ומה ניתן להעביר לחייל הכלוא? המשיכו לקרוא ומצאו את כל התשובות לשאלות אלו.

כלא 10 – כלא נווה צדק

כולנו מכירים את כלא 4 וכלא 6 המיתולוגיים, אשר שימשו כמתקני הכליאה הצבאיים במשך שנים רבות. אולם לאחרונה, נסגרו שני מתקני כליאה אלו ותחתם הוקם כלא 10 בקריה המשפטית החדשה בנווה צדק. כלא 10 ממוקם בסמוך לבית ליד ומרוכזים בו מתקני הכליאה, תאי המעצר ובתי הדין הצבאיים, כמו גם משרדי התביעה הצבאית. ככל שחייל יישלח לכלא, הוא צפוי למצוא את עצמו מרצה את עונשו שם, בכלא 10.

ביקור בכלא צבאי – ממתי אפשר?

חייל שנשלח למעצר או למאסר, זכאי לביקורים בכלא. עם זאת, הזכאות אינה מהיום הראשון בכלא. ככל שמדובר בחייל גבר בשירות סדיר, זכאותו לביקורים תחל 7 ימים לאחר הכניסה לכלא. במשך 7 הימים הראשונים, הוא לא יהיה זכאי לביקורים.
במקרים בהם הכלואה היא חיילת בשירות סדיר או בשירות מילואים, זכותה לביקורים תחל כבר מהיום השלישי למאסר או למעצר. כבר ביום השלישי בכלא הצבאי, ניתן יהיה לתאם ביקור ולהגיע לבקר את החיילת הכלואה.
חיילים נשואים וחיילי מילואים יהיו זכאים לביקורים החל מהיום הרביעי למעצרם. נשותיהם ובני משפחתם יוכלו להגיע ולבקרם כבר לאחר שלושה ימים בכלא 10.

ביקור בכלא צבאי – משך הביקור, תדירות, תיאום ומספר המבקרים

ניתן להגיע לבקר חייל בכלא צבאי אחת לשבועיים. חשוב לציין כי במקרים בהם הורי החייל גרושים, זכותו של כל אחד מהם תהיה להגיע לבקר את בנם או ביתם אחת לשבועיים, כך שהחייל ייהנה משני ביקורים כל שבועיים.

כל ביקור יימשך 30 דקות. בזמן זה, החייל ייפגש עם המבקרים במתחם הביקורים בכלא. מדובר במתחם סימפטי ונחמד באופן יחסי, המשרה אווירה נעימה ומחזקת על החייל ועל משפחתו. את הביקור יש לתאם עם תא הביקורים מראש. ניתן לפנות טלפונית לתא תיאום הביקורים ולתאם ביקור בכלא. יש לדעת כי הביקורים אינם אפשריים בכל יום ובכל שעה, ויש לברר עם תא תיאום הביקורים מהם מועדי הביקורים העדכניים.

מספר המבקרים המקסימלי בכל ביקור עומד על 4 מבקרים. זאת, למעט ילדים שטרם הגיעו לגיל 16 אשר אינם עולים במניין 4 המבקרים. 3 מבין 4 המבקרים יהיו בני משפחה של החייל. הרביעי, יכול להיות גם חבר או מכר.
ככל שהחייל הכלוא מוכר כחייל בודד, כל ארבעת המבקרים יוכלו להיות חברים ומכרים. זאת, מפאת היעדר המשפחה של החייל, שכן הוא חייל בודד בארץ. כידוע, חייל יוגדר כחייל בודד בין אם אכן אין לו משפחה בארץ ובין אם הוא אינו בקשר עם משפחתו ושורר נתק בינו לבין הוריו.

מה מותר להעביר לחייל בכלא?

אילו חפצים תוכלו להעביר לחייל בכלא? ניתן יהיה להעביר לו ציוד היגיינה, מוצרי מזון (שאינם בכלי זכוכית), תמונות משפחתיות, ספרי קריאה ולימוד, בגדים ואף דיסקים ונגן לשמיעת מוזיקה. את כל אלו מותר להעביר לחייל בזמן ביקור בכלא צבאי.

רצוי לברר מראש בזמן קביעת הביקור מה מותר ומה אסור להעביר לחייל. בררו באופן ספציפי לגבי החפץ שאתם מעוניינים להעביר לחייל, והימנעו מסיטואציות לא נעימות.
יש לדעת כי העברת חפצים אסורים לכלא הינה עבירה פלילית. גם אתם וגם החייל הכלוא תוכלו להסתבך בעקבות העברה זו. אשר על כן, יש להימנע מהעברת ציוד אסור לכלא.

עו"ד צבאי

לא מאפשרים לכם לבקר קרוב משפחה בכלא צבאי? מסתבכים עם תיאום ביקור? לא בטוחים מה מותר להכניס לביקור או שאתם רוצים להרחיב את זכויות הביקור שלכם? פנו אל עו"ד צבאי המתמחה בייצוג חיילים לסיוע וייעוץ בעניין. זכרו כי זכויות הביקור של עורך הדין של החייל רחבות הרבה יותר ועורך הדין יוכל להגיע לבנכם הכלוא בתדירות גבוהה. פנו אלינו לייעוץ ראשוני ללא התחייבות ותוך שמירה על דיסקרטיות מלאה, וממשו את זכויות הביקור שלכם במלואם.

כלי נגישות