במקרים של פציעות, בעיות רפואיות שונות, מחלות כרוניות, מחלות קשות למיניהן או כל בעיה רפואית אחרת, יכול חייל בשירות קבע לפנות לוועדה המייעצת לעניין פרישה רפואית לצורך פרישתם מהצבא (גם קודם להגיעם לגיל פרישה מינימלי). המלצת הוועדה (המורכבת בעיקרה מרופאים) עוברת להחלטתו של ראש אכ"א, המוסמך להורות על הוצאתו של משרת הקבע לפרישה רפואית.

אופן הפנייה לוועדות אלו

מי שרוצה לפנות אל הוועדה המייעצת לפרישה מסיבות רפואיות, צריך לעשות זאת על ידי פנייה לגורמי סגל ולכוח אדם מטעמו של החיל, שאליו הוא שייך. ועדות אלו דנות במצבו הבריאותי של הפונה אליהן ובוחנות, בהתאם לכל המסמכים והאישורים שהוצגו להם, שאכן ראוי לאשר לו פרישה מטעמים רפואיים משירותו הצבאי. חייל המעוניין באישור לפרישה נדרש לאסוף חומר רפואי רב, המוכיח כי מצבו הבריאותי איננו מאפשר לו להישאר בשירות הצבאי ומצדיק פרישה מלאה מהצבא.

מתי יש צורך בשירותיו של עורך דין?

ישנם מצבים מסוימים, לרוב מורכבים יותר, הדורשים סיוע של עורך דין המתמחה בתחום הצבאי, לצורך קידום התהליך וקבלת האישור המיוחל. בעזרת עורך הדין ניתן לאסוף את כל החומר הרפואי הנדרש מהחייל כדי לקבל את האישור עצמו או לערער על המלצת הוועדה או על החלטת ראש אכ"א. ועדות לאישור פרישה מסיבות רפואיות אינן מאשרות את הפרישה לכל פונה, הן דנות בעניין ועורכות את כל הבדיקות הנדרשות כדי לקבל את ההחלטה הנכונה, ההחלטה שתשרת את שני הצדדים.

סובלים מבעיה רפואית כלשהי המצדיקה פרישה מהצבא? משרד עורך דין צבאי שלמה רכבי המתמחה בדיני צבא ובטחון, הוא הכתובת המתאימה עבורכם והגורם המקצועי שיוכל לעזור לכם לקבל את האישור וגם לקדם את העניין כמה שיותר מהר מול הגורמים המוסמכים. לתאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים על ההליך עצמו ועל השירותים השונים, אתם מוזמנים לפנות לטלפון 03-6938409.